Aby zapewnić najlepszą jakość dostarczanych usług strona wykorzystuje pliki cookie. Ustawienia cookies możesz zmienić w dowolnym czasie. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz ich umieszczenie w swoim systemie. Więcej informacji    |    Rozumiem, wyłącz to powiadomienie.

Program TV

Niedziela

grudnia 10

  • 6:55

    Rozkład na czynniki pierwsze

    Pociąg, Sezon 4 | Odcinek 5

    Stare pociągi nie muszą być bezużytecznym złomem. W Mt. Vernon w stanie Illinois wykorzystuje się je do budowy nowoczesnych lokomotyw.

  • 7:55

    Megalotnisko w Dubaju

    Odcinek 7, Sezon 3 | Odcinek 7

    Mel musi zająć się zdenerwowaną rodziną, która nie zdążyła na kolejny lot. Leigh naprawia poważną usterkę w 777 – zapchaną toaletę.

  • 8:55

    Megalotnisko w Dubaju

    Odcinek 8, Sezon 3 | Odcinek 8

    Mel dowiaduje się, że na pokładzie znajduje się ktoś prawdopodobnie zarażony ebolą i trzeba go odseparować od reszty pasażerów do czasu diagnozy.

  • 9:55

    Stworzenie Ziemi

    Stworzenie Ziemi, Sezon 1 | Odcinek 1

    Dzięki najnowszym zdobyczom technologii udaje się zrekonstruować proces wyłonienia się planety Ziemi cztery i pół miliarda lat temu. Można również obserwować fazy rozwoju życia na Ziemi - epokę lodowcową, czas wielkich wulkanicznych wybuchów, erę dinozaurów i pojawienie się człowieka. Płynny ruch kamery daje wrażenie bieżącej rejestracji zdarzeń.

  • 11:55

    Wcielenia zła

    Benito Mussolini, Sezon 1 | Odcinek 9

    Płomienne przemowy Benito Mussoliniego zjednały mu we Włoszech wielu sympatyków. Jednak jego pycha szła w parze z okrucieństwem. Historia Duce to droga do władzy młodego socjalisty, który stał się symbolem faszyzmu. Dyktator wydał rozkaz użycia gazu musztardowego w Libii i Etiopii i wciągnął swój kraj w wojnę, choć nikt nie był na nią przygotowany. Uznano go za współwinnego zbrodni Holocaustu.

  • 12:55
    Długa droga do domu

    Długa droga do domu

    Odcinek 5, Sezon 1 | Odcinek 5

    Lojalność tłumacza Amerykanów zostaje podana w wątpliwość. Rebelianci zmuszą porucznika Aguero do podjęcia trudnej decyzji.

    Go to the show
  • 13:55
    Długa droga do domu

    Długa droga do domu

    Odcinek 6, Sezon 1 | Odcinek 6

    Young przechodzi przemianę, która będzie miała daleko idące skutki. Konwój Denomy'ego bezskutecznie próbuje przedrzeć się do osaczonego oddziału.

    Go to the show
  • 15:00
    Domowisko

    Domowisko

    Odcinek 4, Sezon 1 | Odcinek 4

    Ekipa rusza na pomoc mieszkańcom New Jersey. Robotnicy muszą wsunąć długie stalowe belki pod dom na plaży, zanim na dobre rozpęta się burza.

    Go to the show
  • 16:00

    Najniebezpieczniejsze miejsca świata

    Odcinek 4, Sezon 1 | Odcinek 4

    Rwące rzeki, gigantyczne kanały i zdradliwe nurty to wyzwania współczesnej inżynierii – zobaczcie 10 najbardziej ekstremalnych szlaków wodnych.

  • 17:00

    Wyprawa do wnętrza Ziemi

    Wyprawa do wnętrza Ziemi, Sezon 1 | Odcinek 2

    Wyprawa do nieznanego świata ukrytego głęboko pod naszymi stopami. Za pośrednictwem nowatorskich technik komputerowych zajrzymy do jądra Ziemi.

  • 17:55

    W szeregach ISIS

    Odcinek 3, Sezon 1 | Odcinek 3

    Ushna poślubia bojownika, czym zaświadcza gotowość do służby w ISIS. Shakira odrzuca propozycję małżeństwa i ponosi straszne konsekwencje.

  • 18:55

    W szeregach ISIS

    Odcinek 4, Sezon 1 | Odcinek 4

    Jalal i Ziyaad poznają okrucieństwo walki. Ushna styka się z brutalnością, z jaką w ISIS traktuje się kobiety. Shakira chce pracować w szpitalu.

  • 19:55
    Długa droga do domu

    Długa droga do domu

    Odcinek 6, Sezon 1 | Odcinek 6

    Young przechodzi przemianę, która będzie miała daleko idące skutki. Konwój Denomy'ego bezskutecznie próbuje przedrzeć się do osaczonego oddziału.

    Go to the show
  • 21:00

    Długa droga do domu

    Odcinek 7, Sezon 1 | Odcinek 7

    Bourquin próbuje wezwać śmigłowce. W Mieście Sadra dochodzi do ostatecznego starcia. Rodziny żołnierzy wciąż czekają na wieści w Fort Hood.

  • 22:00

    Długa droga do domu

    Odcinek 7, Sezon 1 | Odcinek 7

    Bourquin próbuje wezwać śmigłowce. W Mieście Sadra dochodzi do ostatecznego starcia. Rodziny żołnierzy wciąż czekają na wieści w Fort Hood.

  • 23:00

    Saddam Hussein: życie i śmierć

    Saddam Hussein: życie i śmierć, Sezon 0 | Odcinek 1

    Dokument ukazuje zbrodnie popełnione przez irackiego dyktatora. Analizuje okrutne rządy Husajna, które doprowadziły do jego stracenia.

  • 5:55

    Katastrofa w przestworzach

    Brak miejsca na lądowanie, Sezon 10 | Odcinek 11

    Kiedy w 1988 r. nowy boeing 737 stracił moc koło Nowego Orleanu, wydawało się, że tragedii nie da się uniknąć. Jak pilotowi udało się wylądować?

Poniedziałek

grudnia 11

  • 6:55

    Tuż przed tragedią

    Platforma wiertnicza, Sezon 5 | Odcinek 5

    Prześledźmy serię niefortunnych wypadków, które doprowadziły do eksplozji platformy wiertniczej i największej katastrofy ekologicznej w historii.

  • 7:55

    Wielkie konstrukcje III Rzeszy

    Arktyczna twierdza Hitlera, Sezon 4 | Odcinek 5

    Fortyfikacja Norwegii to jedna z największych operacji II wojny światowej. Arktyka miała dać Hitlerowi bezpieczeństwo i… bombę atomową.

  • 8:55

    Tragiczna historia Anny Frank

    Tragiczna historia Anny Frank, Sezon 1 | Odcinek 1

    To historia, która znają wszyscy. Tym razem poznamy wstrząsająca opowieść o losach Anny Frank z perspektywy nazistów.

  • 9:55

    Katastrofa w przestworzach

    Wybuchowe dowody, Sezon 5 | Odcinek 7

    Samolot linii Air India zniknął nagle z pola widzenia radarów. Kontrolerzy ruchu lotniczego długo nie mogli odkryć przyczyny. Wyniki śledztwa w sprawie katastrofy odsłoniły tragiczną prawdę.

  • 10:55

    Katastrofa w przestworzach

    Milczący samolot, Sezon 5 | Odcinek 8

    Rekonstrukcja zbiegu wydarzeń, które doprowadziły do katastrofy boeinga 737. Samolot runął do oceanu u wybrzeży Santo Domingo na Haiti.

  • 11:55

    Klasyki w warsztacie

    Samochody marzeń, Sezon 1 | Odcinek 1

    David Grainger prosi ekipę o replikę samochodu, który zaginął ponad 70 lat temu. Do budowy wykorzystują najbardziej łatwopalny metal na ziemi.

  • 12:55
    Klasyki w warsztacie

    Klasyki w warsztacie

    Odcinek 1, Sezon 2 | Odcinek 1

    Nowy menedżer warsztatu zamierza wprowadzić kilka usprawnień. Ekipa buduje po raz pierwszy w historii Rat Roda. Barry zajmuje się starym Ferrari.

    Go to the show
  • 13:55

    Zambezi

    Nieposkromiona rzeka, Sezon 1 | Odcinek 2

    Zambezi to czwarta pod względem długości rzeka Afryki. To źródło życia dla mieszkańców nadbrzeżnych regionów, zarówno ludzi jak i zwierząt.

  • 14:55

    Katastrofa w przestworzach

    Katastrofa na wysokości, Sezon 14 | Odcinek 3

    W 1992 roku lot numer 1862 z Amsterdamu do Tel Awiwu zakończył się katastrofą. Śledczy znaleźli groźną dla każdego 747 usterkę.

  • 15:55

    Katastrofa w przestworzach

    Niebezpieczna przesyłka, Sezon 14 | Odcinek 4

    Tuż po starcie UPS Flight 6, na pokładzie wybucha pożar. Dym przedostaje się do kokpitu, gdzie piloci walczą z czasem, by bezpiecznie wylądować.

  • 16:55

    Megalotnisko w Dubaju

    Odcinek 3, Sezon 2 | Odcinek 3

    Na lotnisku powstaje nowy hangar dla dwudziestu boeingów 777, które na czas modernizacji pasa startowego zostaną wyłączone z ruchu.

  • 17:55

    Poszukiwacze złota

    Jak po swoje, Sezon 2 | Odcinek 3

    Górnicy próbują przebić się przez twarde podłoże, aby dotrzeć do złota. Ken staje przed trudnym wyborem. Czy zapłaci ekipie, czy wierzycielom?

  • 18:55

    Wojny dronów

    W labiryncie, Sezon 1 | Odcinek 1

    W programie bierze udział siedem drużyn z całego świata. Ich pierwszym zadaniem będzie zaprojektowanie drona, który pokona gigantyczny labirynt.

  • 20:00

    Katastrofa w przestworzach

    Śmiertelne rozwiązanie, Sezon 15 | Odcinek 9

    Historia tragicznego lotu 8501 linii AirAsia. Przyczyną katastrofy, w której zginęli wszyscy pasażerowie, były tajemnicze działania kapitana.

  • 21:00

    Katastrofa w przestworzach

    Argentyński koszmar, Sezon 16 | Odcinek 9

    Boeing 737 startuje z małego lotniska w Buenos Aires. Po chwili spada na zatłoczoną autostradę. Przyczyną katastrofy okazuje się ludzki błąd.

  • 22:00

    Kokpit bez tajemnic

    Odcinek 2, Sezon 1 | Odcinek 2

  • 23:00

    Wojny dronów

    W labiryncie, Sezon 1 | Odcinek 1

    W programie bierze udział siedem drużyn z całego świata. Ich pierwszym zadaniem będzie zaprojektowanie drona, który pokona gigantyczny labirynt.

  • 5:55

    Katastrofa w przestworzach

    Niewidoczny samolot, Sezon 10 | Odcinek 12

    Przyjrzymy się, jakie zmiany wprowadzono na lotnisku Mediolan-Linate po tragicznej kolizji w październiku 2001 roku.

Dzisiaj

grudnia 12

  • 6:55

    Tuż przed tragedią

    Masakra w Bombaju, Sezon 5 | Odcinek 6

    26 listopada 2008 roku terroryści zaatakowali dwa luksusowe hotele, kawiarnię i stację kolejową w Bombaju. Śmierć poniosło 166 osób.

  • 7:55

    Wielkie konstrukcje III Rzeszy

    Propaganda, Sezon 4 | Odcinek 4

    W jaki sposób Goebbelsowi udało się zawładnąć wyobraźnią całego narodu? Odsłaniamy kulisy pracy ministra propagandy III Rzeszy.

  • 8:55

    Nazistowski obóz śmierci: wielka ucieczka

    Nazistowski obóz śmierci: wielka ucieczka, Sezon 1 | Odcinek 1

    Niezwykłe opowieści o odwadze, desperacji i determinacji. Podróż w przeszłość w towarzystwie osób, które przeżyły tragiczne chwile.

  • 9:55

    Katastrofa w przestworzach

    Kto siedzi za sterem?, Sezon 5 | Odcinek 9

    Z katastrofy samolotu, który rozbił się w 1972 r. na Florydzie, ocalało 77 pasażerów. Co sprawiło, że w pełni sprawna maszyna runęła w dół?

  • 11:00

    Katastrofa w przestworzach

    Cisza w eterze, Sezon 5 | Odcinek 10

    W 2006 roku nowy odrzutowiec zderzył się z samolotem pasażerskim nad Brazylią. Żaden z samolotów nie informował wcześniej o problemach.

  • 12:00

    Megafabryki

    Aston Martin, Sezon 1 | Odcinek 39

    Przyjrzyjmy się, jak w czasach ekonomicznego kryzysu powstaje samochód Aston Martin One-77, który kosztuje prawie milion funtów.

  • 12:55

    CAR S.O.S.

    Ford GPW, Sezon 1 | Odcinek 3

    Jeep Dicka Mastera, choć przetrwał II wojnę światową, został poważnie uszkodzony w pożarze. Do akcji wkracza ekipa telewizyjnych mechaników.

  • 13:55

    Kokpit bez tajemnic

    Odcinek 2, Sezon 1 | Odcinek 2

  • 14:55

    Katastrofa w przestworzach

    Śmiertelnie niebezpieczna misja, Sezon 14 | Odcinek 5

    ONZ-owski DC-6, z wykonującym tajną misję w Afryce Sekretarzem Generalnym na pokładzie, rozbił się kilkaście kilometrów od pasa startowego.

  • 15:55

    Katastrofa w przestworzach

    Na skraju katastrofy, Sezon 14 | Odcinek 6

    Podczas postoju na norweskiej wysepce Stord, samolot Atlantic Airways z niewiadomych przyczyn zjechał z pasa startowego i obsunął się ze skarpy.

  • 16:55

    Megalotnisko w Dubaju

    Odcinek 4, Sezon 2 | Odcinek 4

    Celnicy znajdują metamfetaminę ukrytą w bagażu pasażera z Ghany. Złośliwy gołąb opóźnia start samolotu linii Emirates do Manchesteru.

  • 17:55

    Poszukiwacze złota

    Co Cię nie zabije…, Sezon 2 | Odcinek 4

    Ken musi poradzić sobie z podwójnym buntem. Posłuszeństwa odmawia mu sprzęt i członek ekipy. Doświadczony spawacz Cama trafia do szpitala.

  • 18:55

    Długa droga do domu

    Odcinek 7, Sezon 1 | Odcinek 7

    Bourquin próbuje wezwać śmigłowce. W Mieście Sadra dochodzi do ostatecznego starcia. Rodziny żołnierzy wciąż czekają na wieści w Fort Hood.

  • 20:00

    Costa Concordia - rok po tragedii

    Costa Concordia - rok po tragedii, Sezon 1 | Odcinek 1

    Analiza przyczyn katastrofy włoskiego statku wycieczkowego „Costa Concordia”, który 13 stycznia 2012 r. osiadł na mieliźnie na Morzu Śródziemnym.

  • 21:00

    Titanic: nowe dowody

    Titanic: nowe dowody, Sezon 1 | Odcinek 1

    W gorzkim dokumencie Senan Molony zdradza, jak władze linii żeglugowej usiłowały zatuszować tragedię uważanego za niezatapialnego "Titanica".

  • 22:00

    "Titanic": 20 lat później

    "Titanic": 20 lat później, Sezon 1 | Odcinek 1

    20 lat po premierze "Titanica" James Cameron powraca do swojego filmu. Nowoczesna technologia pomaga mu na nowo zaanalizować wybrane sceny.

  • 23:00

    Wyprawa do wraku Titanica

    Wyprawa do wraku Titanica, Sezon 1 | Odcinek 1

    Wirtualna wyprawa w głębiny oceanu do miejsca, w którym znajduje się wrak "Titanica". Dzięki nowoczesnej technologii twórcy pokazują pozostałości liniowca, który od ponad stu lat spoczywa cztery kilometry pod powierzchnią wody. Techniki skanowania i mapowania obiektów oraz zaawansowane możliwości animacji komputerowej pozwoliły także na wierne odtworzenie katastrofy w 3D.

  • 0:00

    Katastrofa w przestworzach

    Niebezpieczne podejście, Sezon 15 | Odcinek 6

    Lot 2286 z Denver do Durango. Przygotowujący sie do lądowania samolot Continental Express rozbija się kilka kilometrów od pasa startowego.

  • 0:55

    Katastrofa w przestworzach

    Samobójca za sterami, Sezon 15 | Odcinek 7

    Historia katastrofy samolotu Germanwings, który w drodze do Düsseldorfu rozbił się we francuskich Alpach.

  • 1:55

    Megafabryki

    Jaguar XJ, Sezon 1 | Odcinek 30

    Wizyta w fabryce Jaguara w Castle Bromwich w Anglii, gdzie zobaczymy, jak wygląda okryty tajemnicą nowy model XJ.

  • 2:55

    Pradawne Archiwum X

    Pismo Inków, Sezon 2 | Odcinek 4

    Dr Sabine Hyland analizuje trójwymiarowe pismo węzełkowe na inkaskich reliktach i próbuje złamać kod tej pradawnej cywilizacji.

  • 3:55

    Megalotnisko w Dubaju

    Odcinek 10, Sezon 3 | Odcinek 10

    Na największym lotnisku świata celnikowi Hassanowi udaje się zatrzymać przemytnika przewożącego 2000 buteleczek z nielegalnymi lekami.

  • 4:55

    Katastrofa w przestworzach

    Śmiertelna cisza, Sezon 15 | Odcinek 1

    Gdy prywatny learjet zbacza ze swojego kursu podczas lotu z Dallas do Orlando, od razu wiadomo, że stało się coś poważnego.

  • 5:55

    Katastrofa w przestworzach

    Kula ognia nad Sioux City, Sezon 10 | Odcinek 13

    Kiedy wysiadły silniki, piloci samolotu United Airlines, lot 232, próbowali lądować w Sioux Sity. Maszyna nagle eksplodowała w powietrzu.